carat_bex3500set
CARAT X-Coup 350 Masonry saw 2200W incl. saw blade CNEE - BEX3500SET
865.23 tax incl.
On stock, immediately available.
set
  • Ordered before 20:00 - delivered tomorrow 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Universal stone saw for cutting all types of stone, concrete, tiles, roof tiles etc
  • Tilting saw head for mitre cuts at 45° angle and variable material stop
  • Large, robust saw carriage
  • Cooling water circuit with disconnectable water pump
  • Folding chassis and transport wheels
  • Including diamond saw Ø 350 mm (type CNEE350400)
Key features according to our expert
  • Power: 2200 W
  • Saw blade diameter: 350 mm
  • Bore size: 25,4 mm
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452035917
  • Supplier number: CARAT BEX3500SET
Power
2200 W
Saw blade diameter
350 mm
Bore size
25,4 mm
Questions about this product?
Contact our customer service.
Call, mail or chat with us!
Perfect combination
Reviews about CARAT X-Coup 350 Masonry saw 2200W incl. saw blade CNEE - BEX3500SET